Charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony bardzo mocnym głosem zagra w sobotę, 9 września o 20 na placu Po Farze. – Kiedyś żyłem tak jak Ty: szybko. Cały czas w biegu, w pogoni za pieniądzem. Przez trzynaście lat – mówi Artysta.

Po 13 latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy postanawia żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo….Zainspirowany uliczną skrzypaczką (Dominika Bienias) wychodzi na miasto z akordeonem i tworzy swoją własną, wyjątkową muzykę pełną refleksyjnych słów.

Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny ekonomiczny.

W prezentowanej muzyce przeplatają się motywy ludowe, rockowe, folkowe ale nie brakuje też akcentów lirycznych. Grając na ulicy poddaje ludzi próbie wrażliwości muzycznej, dzięki której wybrał 10 piosenek cieszących się wśród ulicznej przechodniów największym uznaniem

Te 10 utworów znalazło się na płycie pod tytułem: GRAM DLA WAS

Kiedyś żyłem tak jak Ty: szybko.

Cały czas w biegu, w pogoni za pieniądzem.
Przez trzynaście lat.
Myślałem – że pieniądze dadzą mi szczęście. Ale to szczęście dała mi pasja, którą w sobie odnalazłem: muzyka.

Tym szczęściem postanowiłem dzielić się z innymi: skomponowałem kilka melodii, napisałem do nich teksty.
W ten sposób powstały piosenki, które sprawiają, że na niejednej twarzy pojawia się uśmiech, które dodają ludziom otuchy.

Wziąłem akordeon i wyszedłem z nim na ulicę. Zacząłem grać dla przypadkowo spotkanych ludzi.
Za darmo. Na ulicach, skwerach, podwórkach.

I robię to cały czas: miło jest widzieć, jak ktoś z wieloma problemami, smutny, zamyślony, na chwilę przystanie, wsłucha się w moją melodię, uśmiechnie się, a po jego policzku spłynie łza radości…

Witek

Zapraszamy na stronę Artysty.