W Lublinie zobaczymy polskie Gwiazdy ekranu w „Smaku włoskiej mody”. Aktorzy: Izabela Trojanowska, Zofia Czernicka, Sylwia Wysocka, Michalina Robakiewicz, Lech Dyblik, Jan Monczka, Piotr Zelt i Dawid Czupryński, zaprezentują się w roli modelek i modeli, pokazując styl i elegancję najnowszych kolekcji polskich projektantów i marek odzieżowo-obuwniczych m.in. Anety Michalskiej, mkPolka, Marioli Turbiarz, Mariana No, Collar Me, Lavard, s.Morris, Booci i New Age, których pomysły są inspiracją w prostej linii z Półwyspu Apenińskiego.

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to dziś jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce. IX włoska edycja Festiwalu pod hasłem „Amore”, z mottem Lubelskie. Smakuj życie” już dziś pokazuje, że możemy smakować wszystko, nie tylko kulinaria ale sztukę, kulturę a także modę. Moda od dawien dawna jest częścią kultury świata i to jej trendy dyktują styl także w innych dziedzinach życia społecznego. Moda w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych. Ta wewnętrzna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Polaków od dawna fascynuje to co włoskie. Włoskie nazwy, włoska muzyka, kuchnia, włoskie wakacje, włoski temperament ale nade wszystko włoska elegancja w ubiorze.

To już druga edycja festiwalu, która promuje modę. W ubiegłym roku festiwal gościł charyzmatyczną, świa- towej sławy projektantkę z Armenii Lilith Meliqyan, której pasją jest kostiumografia i rekonstrukcja ormiańskich tradycyjnych strojów. Jest to wydarzenie unikatowe, dzięki programowi, łączącemu w jednej prze- strzeni świat kuchni, mody i kultury, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.Organizatorem pokazu mody „Gwiazdy smakują Lubelszczyznę” jest Makana Art & Business Małgorzata Kotwica.