Stefan Unterkircher, włoski wizjoner kuchni, szef kuchni w najlepszych restauracjach włoskich i europejskich jest kulinarną gwiazdą 9 edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. - Niezwykły talent, ogromne doświadczenie, profesjonalizm i doskonały kontakt z uczniami - mówi Jean Bos, z-ca dyrektora Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. Ten utalentowany kucharz po mistrzowsku łączy przyjemność jedzenia ze zmysłowością na talerzu. Jego kreacje są Rapsodią czułości i radości życia.

Dziś Stefan jest szefem kuchni w Ristorante Traubenwirt (na zdjęciu)

Ten włoski wizjoner, od lat pracujący według zasad ruchu Slow Food zachwyca pokorą. - Moja filozofia jest następująca: to produkt jest gwiazdą w kuchni. Liczy się jakość. Oraz zadowolony gość, który wraca do mojej restauracji.

Stefan Unterkircher urodził się w 1972 roku w Brixen, ma obywatelstwo włoskie. Od 2002 roku mistrz kuchni i menedżer gastronomii. Somelier. Mówi po włosku, francusku, niemiecku i angielsku. Gotował dla Carabinieri w Laives.  Chef de Partie 1992 w Hotel - Restauracja "Ehrenburgerhof" **** w Chienes, 1994 szef kuchni w restauracji „Gasthof Zoller” w Gais, 1996 Sous Chef w hotelu "Aurora" **** w Merano, Chef de Partie 1997 w hotelu - restauracji "Schlosswirt" ****, 1998 sous szef kuchni w restauracji "Gretl am See" w Caldaro, zima 1998/99 chef de partie w hotelu "Rosa Alpina" **** (Hubertusstube) w San Cassiano, 1999 szef kuchni w restauracji „Castel Ringberg” w Caldaro, 2000-2001 szef kuchni w hotelu „Peter” **** w Petersburgu, 2001 szef kuchni w hotelu "Parchotel am See" **** w Caldaro, 2002 - 2013 szef kuchni i dzierżawca restauracji "Castel Ringberg" w Caldaro 2 toques. Od 2008 roku Fundacja S.U.E.C. "Stefan Unterkircher Event & Consulting": Catering, lekcje gotowania, prezentacje, konsulting. Od 2009 roku założyciel i partner zarządzający „Furchetta OHG” - produkty z Villnösser Brillenschaf, 2014 kucharz i dzierżawca restauracji „Ritterhof” w Caldaro 1 Hood, 2014 Odpowiedzialny centrum bezpieczeństwa specjalista „Park Bezpieczeństwo” w Bolzano, 2014 prowadzenie Buschenschänke "Runkelstein" w Bolzano, Od 2015 szef kuchni w "Schloss Hotel Korb" **** s w Missian / Appiano.

Był gościem kucharz restauracji i festiwali w Hamburgu, Pradze,  Heidelberg, Garmisch Partenkirchen, Abbach, Regensburg, Hemau, Mediolanie, Berlinie. Jest nauczycielem, profesjonalnym somelierem, dietetykiem, menedżerem. - Jest zafascynowany regionalną kuchnią, ma wielki szacunek do miejsca pochodzenia produktów, pasjonuje się ochroną natury i przyrody, prawną ochroną małych producentów. Przykłada wiele uwagi do szkolenia praktykantów i stażystów - mówi Jean Bos.

Jedno z dań mistrza w w "Schloss Hotel Korb" ****

A my już nie możemy doczekać się spotkania z Mistrzem. Chcemy pokazać Mu regionalną kuchnię lubelską. Podjąć go daniami z mięsa świnki rasy puławskiej, jagnięciny uhruskiej i gęsi biłgorajskiej. Nasz gość będzie sędzią w tegorocznej edycji konkursu Good Chef, oceni regionalne produkty w konkursie "Najlepszy smak Lubelszczyzny", będzie gotował na Scenie Smaku i spotka się z szefami kuchni z Lublina i regionu. Poprowadzi cykl warsztatów. Chcemy, żeby był kolejnym Ambasadorem regionalnej kuchni, która jest częścią kultury Lublina i regionu.